Drukuj

Pomoc dla dworu

 

W ramach corocznego rozliczenia podatku (PIT) mogą Państwo podarować Dworowi swój 1% podatku. Akcji patronuje od 2013 roku Towarzystwo Opieki nad Zabytkami.

W 2014 roku, udało się zebrać kilkaset złotych, które TOnZ przekaże na potrzeby sfinansowania całościowej wymiany orynnowania całego budynku.

Jak wesprzeć Dworek 1% podatku?

W zeznaniu podatkowym PIT, składanym do końca kwietnia 2015 roku, należy w odpowiednim polu wpisać nr KRS Towarzystwa Opieki nad Zabytkami: 0000131582.

W polu "Cel szczegółowy 1%" wpisać koniecznie: Ratowanie dworu w Rzucowie.

Na przełomie sierpnia/wrzesnia ToNZ poinformuje nas o wysokości zebranych funduszy, a z nich pokryje koszty udokumentowanych prac remontowych. 

Pojedyncze wpłacane kwoty są anonimowe (chyba, że zakreśli się pole 126 w PIT - 'Wyrażam zgodę').

Więcej informacji nt działalności Towarzystwa znajduje się na http://www.zabytki-tonz.pl/

Dla osób wspierających renowację dworu, mamy do udostępnienia e-book pt. "Dwór w Rzucowie. Historia, architektura i obyczaj", który zawiera kompletny opis, zdjęcia i bibliografię zgromadzonych materiałów i może być świetną lekturą lub pamiątką!

Dla zaintereresowanych, mamy też (darmowe) foldery z krótkim opisem historii dworu, jak i pocztówki, z reprodukcją zabytkowej akwareli, przedstawiającej dwór w 1892r. 

www.we-dworze.pl, Wszelkie prawa zastrzeżone ©